Bruker RoadRunner Geri Dön

El Tipi İz Tespiti: Bruker RoadRunner™

Bruker ürünü RoadRunner batarya ile çalışan,el tipi patlayıcıların izlerinin tespitini yapan hem taşınabilir hem de hafif bir dedektördür. Kullanan kişiye azami kolaylığı sağlamak maksadıyla sistem şarj edilebilir batarya ile çalıştırılmaktadır ve sahada sürekli çalışmayı daha uzatmak için bu bataryalar sistemi kapatmaksızın değiştirilebilir özelliktedir.

RoadRunner iki çalışma moduna sahiptir. ‘’Koklayıcı’’ modu seçildiğinde cihaz uçucu özelliğe sahip patlayıcıların ve patlayıcı yapımında kullanılan yardımcı maddelerin buharını içerisine çekerek birkaç saniyede sonuç verir. Uçucu özelliği olmayan patlayıcıların izlerinin tespit edilmesi veya kişisel eşyaların kontrolü için Bruker masa tipi tespit cihazı olan DE-tector sisteminde kullanılan standart sürtme yöntemiyle numune alınarak işlem yapılır.

İki türlü patlayıcı tespit etme özelliğinin yanı sıra RoadRunner narkotik tespit işlemini de yapabilir standart özelliğe sahiptir. RoadRunner tespit cihazının uygulama alanları arasında hava meydanı güvenlik noktaları, bina giriş kontrolü, gümrük ofisleri ve ceza evleri/nezarethaneler önemli olanlarıdır.

İzlerin tespit işlemi ile ilgili olarak son teknolojik buluş CHIRP-IMSTM patentli IMS teknolojisi ve otomatik sürekli dahili kalibrasyon fonksiyonu masa üstü IMS sistem performansını el tipi bir tasarımda buluşturmuştur.

RoadRunner tespit cihazının tüm teknik detaylarının belirtildiği Ürün Özellikleri Dokümanı istenildiğinde temin edilir.