Bruker RAID M100 Geri Dön

 
Kimyasal Madde Tespit Detektörü

RAID M-100 geliştirilmiş İyon Hareketliliği Spektrometri prensiplerine dayalı, el tipi Kimyasal Ajan Detektörüdür. Cihaz personel donanımlar, araçlar ve arazi üzerinde olası CWA-Kimyasal Savaş Ajanlarının ve TIC- Toksik Endüstriyel Kimyasalların varlığını araştırmak, tespit etmek ve yerini belirlemek üzere hazırlanmıştır. Toplu Koruma (COLPRO) hizmetlerindeki uygulamalarda da kullanılmaktadır.

RAID M-100 ile var olan Kimyasal  ajanlarının tespiti, sınıflandırması, tanısı, miktarı ve yoğunlaşma seviyesinin sürekli denetimi yapılır.

Tespit edilmiş olan maddenin tanısı, standart kodu (GA, VX ve benzeri) veya uygun kısaltma  (Örnek: G-mod simulantı GSI gibi) ile ekranda gösterilir. Her bir sınıf (G, H ve T) için ayrı bir çubuk çizgisi vardır ve dolasıyla tüm sınıflar birbirinden ayrı olarak denetlenir. Tehlike derecesi sekiz seviyeli yükselen çubuk gösterge ile belirtilir. Bunların da ötesinde RAID M-100 cihazı bir kimyasal ajanı tespit ettiğinde sesli ve optik alarm verir.


RAID M-100 ile çok düşük sınırlar içinde olan kimyasal ajanın varlığı çok kısa sürede tespit edilir. En son teknoloji ürünü olan ölçme hücresi ve son derece gelişmiş yazılıma sahip olan RAID M-100 ile sinir ajanlarının en alt seviyede de olsa kolaylıkla tespiti yapılır. Otomatik kendi kendini temizleme özeliği sayesinde yeni göreve başlama süresi oldukça kısadır.

Veri Kaydetme Sistemi

RAID M-100 Kimyasal Ajan Dedektörü kesintisiz veri denetleme özelliğine sahip bir veri denetleme sistemi ile donatılmıştır. Sisteme entegre iki veri kaydedici (Spektrum-Kaydedici) birbirinden bağımısz olarak spektrum ve her defasında ölçüm sonuçlarını (Sonuç-Kaydedici) kaydını yapmaktadır. Sonuç kaydedici yaklaşık 3000 sonuç depolayacak kapasiteye sahip olup, spektrum kaydedici örnek olarak  bilinmeyen bileşimin sonradan denetimi için 30 tam spektrumu saklayacaktır. Bu tip verilere ulaşmak RAID sonuç-Okuyucu yazılımı marifetiyle mümkündür ve ilave bir yazılıma gerek yoktur.

Taşınabilirlik ve tek elle kullanılabilirlik

RAID M-100 verilen askı ile taşınabilir, ayrıca araç ve gemi üzerine de monte edilebilir. Bunların dışında tolu koruma ( COLPRO ) sistemlerindeki işlemler için de kullanılabilir.


Kara ve Deniz Araçlarına Entegrasyon

RAID M-100 cihazının kara ve deniz araçlarında destek birimi olarak kullanılabilmesi için uzaktan kontrol ünitesi ve araca montaj donanımı isteğe bağlı olarak tedarik edilir. Bir EMC ünitesi marifetiyle RAID M -100 cihazı 12V-32V ile çalıştırılmaktadır. Asker, ilk müdahale ekipleri veya herhangi bir kullanıcıyı tehlikeli kimyasallardan korumak için cihaz kirlenmiş alana girmeksizin uzaktan çalıştırılabilir.

 
Özellikleri
  • Geniş CWA ve TIC  kütüphanesi
  • Düşük sınırlarda ölçüm yapabilme
  • Birleşik iki veri kaydedicili sistem
  • Gelişmiş IMS teknolojisi
  • Uzun pil ömrü
  • Uluslararası testlerde sınıfında birinci