Bruker RAPIDplus Geri Dön

RAPIDplus ve RAPIDplus Control 2.0 VOM (Video Overlay Mode)
Uzak Mesafe Kimyasal Madde Tespit Sistemi (FT-IR spektrometre)

 

RAPIDplus yaygın olarak bilinen Kimyasal Savaş Ajanları(CWA) ve önemli Toksik Endüstriyel Kimyasalları (TIC) uzak mesafeden tespit ederek kimliğini belirleyen ve izleyen bir Kimyasal Madde Tespit Sistemidir. Tüm son kullanıcıların güvenirliliği ve sağlamlığı konularında referans olduğu sistem ikinci nesil teknolojiye sahip olup, benzer sistemlerle kıyaslandığında kullanılan teknoloji ve tasarım ile çok önemli üstünlüklere sahiptir.
 

Kimyasal madde tespiti tek bir sistem üzerinde gerçek zamanlı olarak yapılır. Genişletilmiş Kütüphanesi dolayısıyla tespit edilen madde sayısı artırılmıştır. Sistem her türlü deniz, kara ve dahi hava araçları üzerine monte edilebilir olup kritik olsun olmasın tüm altyapılarda ve binalarda geçici veya sabit halde kullanılabilir düzeneğe sahiptir.
 

RAPIDplus BRUKER firmasının kanıtlanmış RockSolid™ esnek-eksen interferometresi ile teçhiz edilmiştir. Sabit konumda veya hareketli halde hiçbir şekilde performans kaybı olmaksızın çalıştırılabilir. RAPIDplus Control 2.0 VOM yazılımı ile kullanıcıya gelişmiş görsel tarama ve video görüntüsü üzerinde analitik görüntüleme imkanı ve daha gelişmiş algıma yeteneği sunulmuştur.
 

RAPIDplus cihazı sezgisel operatör görüntüleme yazılımı ile desteklenmiş gerçek zamanlı, renkli, geniş açılı ve hareketli bir kameraya sahiptir.