Bruker MM2 Geri Dön

Yeni Nesil Mobil Kütle Spektrometresi GC/MS Teknolojisi

Terör Saldırılarına Karşı Hazır

Değişen tehditlerin varolduğu bir dünyada MM2 askeri standartlarda, mobil ve oldukça hafif olarak en son teknoloji ile geliştirilmiş GC/MS spektrometresini temsil eder. MM2 Bruker Daltonics' in 25 yıllık kütle spekrometresi deneyiminden yararlanılarak geliştirilmiş mobil GC/MS spektrometredir. MM2 askeriye ve sivil savunma ekiplerince savaş ajanı ve toksik endüstriyel kimyasalların tespitinde ve tanımlamasında kullanılan son teknolojik, modern kütle spektrometresidir.

MM2 çeşitli zırlı araçların üzerinde aktif görevde ve ihtiyaç duyulan alanlarda mobil kullanımlar için optimize edilmiştir. Mobil kütle spektroskopisi ve gaz kromatografisi ile kombinasyonlu bir şekilde çalışarak bilinmeyen kimyasalları tespit edebilmektedir.

Yeni Nesil GC/MS

MM2 bir membran girişli dört kutuplu kütle spektrometrelerinin yeni neslini temsil ediyor. Hava/yüzey probu ve termodesorbsiyon gaz kromatografisi gibi çeşitli aksesuarlar le donatılmış olması sayesinde tüm güncel kimyasalları algılama görevlerini kolayca yerine getirebilir.


Düşük Ağırlık ve Yüksek Performans

Az miktarları bile algılayabilecek donanıma sahip olan MM2 kontrol sistemi olarak micro denetleyicili bir sistem kullanmaktadır. GC/MS teknolojisinin ulaştığı noktada 43 litrelik hacmi ve 35 kglık ağırlığı ile yeni bir dönüm noktası olmuştur.

Esnek Kullanım

MM2 herhangi bir ortamdan (toprak, hava, su) 15 dakika içerisinde ölçümleri sonuçlandırabilmektedir. Mevcut kütüphanesine yeni veriler eklenmesine olanak sağlamaktadır. Uçucu organiklere karşı ölçüm miktarı otomatik olarak düşürülerek güvenilir sonuçlar elde edilmesi sağlanmıştır.

Araçlara Entegrasyon

Cihaz araçlara veya kimyasal yada biyolojik dedektörlerin bulunduğu bir ağa entegre edilebilir. Cihazın gelişmiş güvenilirliğine oranla eğitimi ve çalıştırılması optimize edilmiş ve basitleştirilmiştir.

Özellikler;
  • Hafif, taşınabilir ve yüksek performans,
  • Mobil veya statik algılama,
  • Kolay araç montajı,
  • Gelişmiş NIST kütüphanesi.