Bruker RAID XP Geri Dön


Terör gruplarının " kirli bomba " üretmek için geleneksel patlayıcıların yanında kullanabilecekleri pek çok radyasyon kaynağı olduğu bilinmektedir. Konvansiyonel patlayıcılarda kimysal savaş ajanları ile birlikte kullanılmaktadır. Bruker bu tehditlere yanıt olarak son derece hassas RAID XP'i geliştirdi.

Yenilikçi RAID XP tek bir sistem içinde kimyasal ve radyolojik bulguları bir araya getirir. Yani tek bir  cihaz içerisinde hem kimyasal savaş ajanları hem de radyolojik bulgular analiz edilir. Algılamayı sürekli olarak yapabilmekte ve uyarıları algılama ile eş zamanlı vermektedir.

RAID XP çeşitli hava ve ortam koşullarına uyum sağlayarak, askeri ve svil kullanım için en ideal sistemdir. Hafif ve taşınabilir esnek bir sisteme sahiptir  

RAID XP İyon Hareketlilik Spektroskopi ilkesine göre çalışmaktadır.

Üzerinde bulunan iki ekran sayesinde kimyasal ve radyolojik uyarıları göstermektedir. Ayrıca uyarıları sesli ve optik uyarı şeklinde de vermektedir. Sisteme GPS alıcısı entegre edilerek coğrafi konumuda belirlenebilir. Böylece algılama yapıldığında algılama konumuda eş zamanlı olarak kaydedilir.

Tepsit edilen kimyasal maddeleri H, G ve T sınıfı olarak veya kütüphanesinde yer alan isim ile belirtebilir. Radyasyon ölçümünde ise gama doz hızını ve birikmiş gama doz miktarını aynı anda gösterebilir.


ÖZELLİKLERİ
  • Zorlu hava koşullarında çalışabilme,
  • Sürekli ve otomatik algılama,
  • Hafif ve taşınabilir,
  • Basit kullanım.